Helena Fuchsová, rozená Helena Dziurová (3. června 1965 v Táboře) je bývalá česká sportovkyně-atletka, běžkyně, která se nejvíce proslavila na tratích v běhu na 400 a 800 metrů. Závodila za PSK Olymp Praha.

13. Září 2017
HESU KEMP
Sportovní kemp HESU podzim: 19. - 22. 10. 2017Čt, Říj 19, 201715:00  Ne, Říj ...

17. Července 2017
NĚCO MÁLO O MĚ NAPSALI
Helena FuchsováTOPICS:Helena Fuchsová; POSTED BY: ROSDAN NOVEMBER 3, 2015 ...

20. Května 2017
PAŘÍŽ MS V HOKEJI 2017/FOTKY
pár fotek z MS 2017 -neskutečný zážitek,  rozhodčí se stali mými přáteli , ...

3. Března 2017
VÝSTAVA V GALERII U ZLATÉHO KOHOUTA
VÝSTAVA GALERIE  U ZLATÉHO KOHOUTA 5.3. OD 17.00 2017 VYSTAVUJI ZDE 3 OBRAZY  ...

27. Ledna 2017
GAIA CERVIKEL
moje kamarádka je z Turecka, z Istanbulu a pravidelně navštěvuje na ...

20. Prosince 2016
HESU KEMP SUŠICE
   HESU KEMP V SUŠICI ŘÍJEN 2016     ...

14. Října 2016
POHÁDKA PRO EMU
 FILM  POHÁDKA PRO EMU A ZDE JE KLIP OD MICHALA HRŮZY     Michal ...

7. Dubna 2016
HOST DO DOMU
„Práce pošťačky mě bavila,“ říká olympionička Helena Fuchsová. „Být na vzduchu ...

3. Února 2016
BASKETBALOVÉ NADĚJE
 Opět pro vás máme foto pozdravy z Kempu basketbalových nadějí. Tentokrát pro ...

15. Října 2015
ČTI DOMA WWW.CTIDOMA.CZ
Sport mi dal vůli vstát a pokračovat, když jsem padla na hubu,“ rozhovor s ...

19. Června 2015
Jiří Novotný
Atletické tréninky s Helenou Fuchsovou 

2. Dubna 2015
Trénink Tadeáš Hejda
Trénink s tadeášem Hejdou   https://youtu.be/bQKyhA5-N78

26. Září 2014
DOVOLENÁ -OSTROV GOZO
DOVOLENÁ NA GOZU BYLA FANTASTICKÁ A ZDE JE PÁR INFORMACÍ O OSTROVĚ Gozo, ...

3. Července 2014
Triatlon ME Rakousko
http://www.youtube.com/watch?v=Aq_pQFzrcN4&feature=em-upload_owner   ...

26. Prosince 2012
Pachelbel Canon in D Major fantastic version, classical music ...
    Nádherná skladba pro Vás k poslechu. Tato skladbu mám moc ...

27. Února 2014
VÝŽIVA PODLE 5 PRVKŮ
PĚT ELEMENTŮ Energetický kruh života a prevence zdraví, podle tradiční čínské ...

8. Října 2013
HRUDNÍ A BEDERNÍ PÁTEŘ A SOUVISLOSTI S BOLESTMI
HRUDNÍ PÁTEŘ A SOUVISLOSTI BOLESTÍ   Obratel TH 1 -- bolesti brnění v ...

25. Září 2013
KRČNÍ PÁTEŘ
  KAŽDÝ DEN ZDE NAPÍŠI SOUVISLOTI NEMOCÍ U KRČNÍ , HRUDNÍ A BEDERNÍ PÁTEŘE    ...

30. Března 2013
GAIA -HOME DESIGN
MĚLA JSEM TU ČEST POMOCI JEDNÉ ZAJÍMAVÉ ŽENĚ, KTERÁ JE ZNÁMÁ JAKO HOME ...

14. Března 2013
ANALOGIE ANEB OBDOBY V ČÁSTECH TĚLA
ANALOGIE NEBOLI OBDOBY V ČÁSTECH TĚLA   ORGÁNY MAJÍ ANALOGICKÉ ...

24. Března 2012
Kyselé prostředí v organismu
« zpět Jak udržet kyselé a zásadité látky v těle v rovnováze POKUD NEJSI ...

24. Března 2012
Posturální a fázicky systém
vztah posturáiního a fázického systému Důsledky svalové nerovnováhy - kloubní ...

 • Titulní strana
 • Biografie
 • Týdeník
 • Služby
 • Galerie
 • Partneři
 • E-shop
 • Objednejte se
 • Kontakty
 • ČTI DOMA WWW.CTIDOMA.CZ

  Sport mi dal vůli vstát a pokračovat, když jsem padla na hubu,“ rozhovor s Helenou Fuchsovou

  „Pane, Vy byste potřeboval posilovat ramínka,“ stačilo mi dojít jen od branky ke dveřím pracoviště Heleny Fuchsové, která stačila rozpoznat vady mé tělesné konstituce i z těch několika málo provedených kroků. Dorazil jsem totiž k profesionálce.

  Bývalá atletka dnes nabízí široké množství služeb zaměřených na správný životní styl a výživu

  Helena Fuchsová je bývalá vrcholová atletka, jejíž doménou byl běh na 400 a 800 metrů. K největším úspěchům táborské rodačky patří stříbrná medaile ze štafet na Halovém mistrovství světa v Barceloně v roce 1995 nebo stříbro z Halového mistrovství Evropy v roce 1998. Jaký je ale život bývalé olympioničky po konci sportovní kariéry, se kterou se rozloučila před jedenácti lety?

   

  1) Živíte se masérskou činností, poskytujete služby kondičního trenéra. Jste cvičitelka a sportovní konzultantka. V telefonu jsme nějakou dobu hledali volný termín pro osobní setkání. Napadá mě, najdete si někdy chvíli jenom sama pro sebe?

  Snažím se, abych měla volno alespoň přes víkend. Když cítím únavu, když se mi chce spát, když mě bolí ruce a nohy, když už zkrátka nemohu dál, krátkou chvíli na odpočinek si udělám i během pracovního týdne.

   

  Helena Fuchsová (*1965) se kvalifikovala na Letní olympijské hry v Atlantě v roce 1996, kde v běhu na 400 metrů skončila ve čtvrtfinále. Na LOH v Sydney v roce 2000 doběhla na 800 metrech na pátém místě.

  2) Jak volný čas trávíte?

  Jako samouk jsem loni v říjnu začala malovat obrazy a mám velkou touhu se v tomto umění zdokonalovat. Na to padne hodně z mého volného času. Je to také práce okolo domu. Uklízím, žehlím, peru, vařím.... a zahradničím.

   

  3) Jak si rozumíte s prací na zahradě?

  Nemohu o sobě rozhodně tvrdit, že jsem duší zahradník. Máme s manželem i trochu nevýhodu, protože bydlíme v domě na kraji lesa. Na zmar vyšly vypěstované hortenzie, růže a ibišky, které mi letos sežraly srnky.

   

  Nový domov nalezla Helena Fuchsová v Posázaví

   

  4) Bydlíte v Senohrabech nedaleko Prahy. Netáhne Vás to ale víc do hlavního města? Kromě srnek byste si odpustila i cestování za prací...

  V Praze jsem už nějaký čas bydlela, ale zpátky bych tam už nešla. Je sice pravda, že do Vršovic dojíždím 40 minut, ale po návratu domů z práce zažívám neuvěřitelný relax. Stromy, lesy, jiný vzduch, klid. Mám ráda cesty přes les k řece Sázavě, procházky v parku u nedaleké hvězdárny v Ondřejově. Dobře se cítím v Hrusicích, Mnichovicích... Zamilovala jsem si tam celé okolí.

   

  5) Váš život nevyplňovaly jen šťastné chvíle. Přechod ze „sportovního“ do běžného života byl u Vás spojen s hledáním práce a ztrátou bytu. Jak by se podle Vás měli profesionální sportovci připravit na život po skončení aktivní kariéry?

  Sportovcům vřele doporučuji, aby sport skloubili ještě s nějakým vzděláním. Protože po skončení aktivní dráhy po nich ani pes neštěkne! Mně tehdy na Úřadu práce řekli, ,s Váma je to těžký, jste sportovec, nic neumíte.´ Proto bez přestání říkám lidem, které trénuji, že vzdělání je moc důležité. Já sama se pořád učím. Každý půlrok chodím na nějaký kurz, což je v současné době naprosto nezbytné! Člověk nikdy neví, kdy se mu získané znalosti budou hodit.

  V roce 1987 přešla Helena Fuchsová do střediska vrcholového sportu Sparty Praha

   

  6) Po roce v registru Úřadu práce se Vám naskytla příležitost práce trenéra, kterou jste přijala a věnujete se jí dodnes. Jakých chyb jste si za ta léta všimla, že se nejčastěji dopouštějí čeští běžci?

  Jsou to chyby v technice běhu. U běžců často vidím špatnou práci rukou, chybí jim dokonce i patřičné posílení těla. Každý si taky hned myslí, že běhání rozumí. Následkem toho ke mně například dochází maratónkyně, kterou i přes dřívější spolupráci s profesionálním trenérem učím věci, které by už dávno měla znát.

   

  7) Co byste poradila běžcům začátečníkům?

  Aby si ze všeho nejdříve nechali změřit celkovou analýzu stavby těla a na zjištěných problémech začali pracovat. Podle toho i posilovat oslabené tělní partie a pilovat správnou techniku běhu.

   

  Své nabyté zkušenosti předává bývalá atletka i dál. Na fotce z dětmi s Fotbalové akademie Jiřího Novotného ve Vestci u Prahy

   

  8) Jak už jste uvedla, neustále si doplňujete vzdělání. Ve výčtu absolvovaných trenérských a masérských kurzů mě překvapily lekce automatického kreslení. Jak jste se k tomu dostala, jak Vám to pomáhá v profesi a co to vlastně vůbec je?

  Kromě té fyzické se hodně zajímám i o duchovní stránku člověka. Baví mě práce s kartami, baví mě práce s kyvadlem. Baví mě i práce s reikami, do kterých mě zasvětila paní, která mě později přivedla i k automatickému kreslení. Spočívá v tom, že mi člověk nejprve řekne své jméno a datum narození. Já se na něj posléze duševně napojím a za pomoci kresby můžu zdiagnostikovat jeho stav, udělat jeho harmonizační obrázek nebo zjistit jeho zdravotní problémy.

   

   9) Co Vám dal sport?

  Největší atletické úspěchy Heleny Fuchsové přišly až po třicítce

  Sport mi dal vytrvalost, sílu, úspěchy a možnost cestovat po světě. Dal mi víru v sebe a vůli vstát a pokračovat, když jsem padla na hubu.

   

  10) Máte nějakou oblíbenou sportovní příhodu, kterou byste nám prozradila?

  Ráda teď vzpomínám na závod Diamantové ligy, na kterém jsem lépe poznala úspěšnou rumunskou atletku Ionelu Tirleaovou. Bydlela jsem s ní společně na pokoji a poznala tím její dva velké zlozvyky, kterými bylo pití a kouření. Ve vrcholové atletice něco nepředstavitelného. Dokonce i pár minut před závodem se ke mně otočila a nabídla mi whisky. Na trati jsem jí sice porazila, ale vědomí, že atletka, která kouří a pije doběhla opravdu jen těsně za mnou, mi tehdy náladu spíš pokazilo.

  Témata:   

  CarollinumBotanicusZlaté ručičkyVertigoSaminaAteliér ImpalaSTYLEnew.czRestaurace Historie Atletika t‡bor Diplomatick‡ akademie fitoneacademy jeunesse uchuranu atp martin vojacek fajnviktoria skola treneru