Helena Fuchsová, rozená Helena Dziurová (3. června 1965 v Táboře) je bývalá česká sportovkyně-atletka, běžkyně, která se nejvíce proslavila na tratích v běhu na 400 a 800 metrů. Závodila za PSK Olymp Praha.

25. Listopadu 2017
Kateřina Siniaková tenis
Oslovila mě Kateřina Siniaková  na  kondiční přípravu , celý tým si sedl a ...

25. Listopadu 2017
Triatlon Nymburk
Opět jsem se přesunula do Nymburka, kde v listopadu a v prosinci absolvují ...

13. Září 2017
tréninky dětí
 v pondělí tréninky dětí atletika          v úterý ...

7. Června 2017
CAROLLINUM
  byla jsem pozvána na párty od firmy Carollinum, od Tamary Kotvalové ...

20. Května 2017
PAŘÍŽ MS V HOKEJI 2017/FOTKY
pár fotek z MS 2017 -neskutečný zážitek,  rozhodčí se stali mými přáteli , ...

3. Března 2017
VÝSTAVA V GALERII U ZLATÉHO KOHOUTA
VÝSTAVA GALERIE  U ZLATÉHO KOHOUTA 5.3. OD 17.00 2017 VYSTAVUJI ZDE 3 OBRAZY  ...

27. Ledna 2017
GAIA CERVIKEL
moje kamarádka je z Turecka , z Istanbulu a pravidelně dojíždí na rehabilitaci ...

14. Října 2016
POHÁDKA PRO EMU
 FILM  POHÁDKA PRO EMU A ZDE JE KLIP OD MICHALA HRŮZY     Michal ...

7. Dubna 2016
HOST DO DOMU
„Práce pošťačky mě bavila,“ říká olympionička Helena Fuchsová. „Být na vzduchu ...

3. Února 2016
BASKETBALOVÉ NADĚJE
 Opět pro vás máme foto pozdravy z Kempu basketbalových nadějí. Tentokrát pro ...

15. Října 2015
ČTI DOMA WWW.CTIDOMA.CZ
Sport mi dal vůli vstát a pokračovat, když jsem padla na hubu,“ rozhovor s ...

2. Dubna 2015
Trénink Tadeáš Hejda
Trénink s tadeášem Hejdou   https://youtu.be/bQKyhA5-N78

26. Září 2014
ZDRAVÍ KTERÉ CHUTNÁ
Cesta od začátku pronikání do tajů moudrostičínské dietetiky až k servírování ...

26. Září 2014
DOVOLENÁ -OSTROV GOZO
DOVOLENÁ NA GOZU BYLA FANTASTICKÁ A ZDE JE PÁR INFORMACÍ O OSTROVĚ Gozo, ...

3. Července 2014
Triatlon ME Rakousko
http://www.youtube.com/watch?v=Aq_pQFzrcN4&feature=em-upload_owner   ...

26. Prosince 2012
Pachelbel Canon in D Major fantastic version, classical music ...
    Nádherná skladba pro Vás k poslechu. Tato skladbu mám moc ...

12. Února 2014
NOČNÍ MIKROFORUM
 NOČNÍ MIKROFORUM -ROZHOVOR    POKUD MÁTE CHUŤ SI POSLECHNOIT POVÍDÁNÍ ...

30. Března 2013
GAIA -HOME DESIGN
MĚLA JSEM TU ČEST POMOCI JEDNÉ ZAJÍMAVÉ ŽENĚ, KTERÁ JE ZNÁMÁ JAKO HOME ...

14. Března 2013
ANALOGIE ANEB OBDOBY V ČÁSTECH TĚLA
ANALOGIE NEBOLI OBDOBY V ČÁSTECH TĚLA   ORGÁNY MAJÍ ANALOGICKÉ ...

8. Října 2012
Naslouchej svému tělu
  Proč naslouchat svému tělu?   Naučíme se správně poznávat co ...

7. Sprna 2012
OH 2000 Sydney
 Takto vypadal můj běh na OH v Sydney-připravovala jsem se na 400 m a jelikož ...

24. Března 2012
Posturální a fázicky systém
vztah posturáiního a fázického systému Důsledky svalové nerovnováhy - kloubní ...

 • Titulní strana
 • Biografie
 • Týdeník
 • Služby
 • Galerie
 • Partneři
 • E-shop
 • Objednejte se
 • Kontakty
 • HOST DO DOMU

  „Práce pošťačky mě bavila,“ říká olympionička Helena Fuchsová. „Být na vzduchu a s lidmi...“

  Jedna z jejích babiček byla z Maďarska. „Ta maďarština mě zasáhla a všechno, co se týká Maďarska, mě přitahuje,“ přiznává Helena Fuchsová - Foto: Adam Kebrt

  Jedna z jejích babiček byla z Maďarska. „Ta maďarština mě zasáhla a všechno, co se týká Maďarska, mě přitahuje,“ přiznává Helena FuchsováFoto: Adam Kebrt

  Helena Fuchsová je ženou mnoha talentů. Má za sebou úspěšnou sportovní kariéru a dnes své zkušenosti využívá jako fyzioterapeutka a masérka. Ráda kreslí.

  Bývalá atletka Helena Fuchsová je vyhledávanou terapeutkou. Prý protože má silné ruce. Zuzana Hejnová o ní ale prohlašuje, že je šamanka. „Já lidi naciťuju,“ říká sama. Podle ní má totiž každá fyzická obtíž kořeny v lidské mysli. „Snažím se pochopit tělo, kupuju si knížky a zkouším to pak na manželovi.“ 

  Z nouze běh 

  Běhat prý začala začala, protože nechtěla pomáhat doma mamince. Běhala po lese. Rozhodně neuvažovala o tom, že by byla vrcholovým sportovcem. Na sportovní škole pak začala běhat dlouhé tratě. „Zlomilo se to, až když jsem byla vystudovaná na pošťačku, nudila se doma a začala ťukat do vrcholového sportu.“ 

  Atletka Helena Fuchsová se svými trofejemi - Foto: Helena Fuchsová (ofic. web)

  Atletka Helena Fuchsová se svými trofejemiFoto: Helena Fuchsová (ofic. web)

  Mezitím dělala poštovní doručovatelku. „Ta práce se mi moc líbila. Líbilo se mi, že můžu jezdit na kole, bavila mě práce na vzduchu a s lidmi.“ Vrcholem její sportovní kariéry byl běh na 800 m na olympiádě v Sydney v roce 2000. Osobní rekord ji dostal na 5. místo. 

  Štětec na startovní čáře 

  „To byla sranda. V meziběhu mě kopli do nohy a bolelo mě lýtko. Nesoustředila jsem se na běh a překopla jsem to. Běžela jsem na světový čas, ale posledních 200 m to byl pochod politických vězňů, protože jsem fakt nemohla,“ vzpomíná dnes. 

   

  Z nejrychlejší pošťačky léčitelkou. Běžkyně Fuchsová i živořila jako uklízečka

  Infografika: Helena Fuchsová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávyINFOGRAFIKA: HELENA FUCHSOVÁ. | FOTO: ŠIMON , LIDOVÉ NOVINY
  PRAHA Jako malá utíkala kamkoliv, jen aby nemusela uklízet. Profesionálně začala běhat až v nezvykle pozdním věku. Po skvělých úspěších přišel tvrdý pád, byla ráda za práci uklízečky. Dnes má Helena Fuchsová (50) terapeutickou masérnu a se svými službami slaví nebývalý úspěch.

  Tady je její království. Dvě masérská lůžka v potemnělé místnůstce a přes chodbu druhý prostor, prosvícený jejími vlastnoručně namalovanými obrazy.

  Pod nimi cvičí pacienti sami, kdežto o kousek dál úřadují ruce paní Heleny. A to nejen fyzicky. Bývalá špičková běžkyně má kvalifikaci na široké portfolio služeb pečujících o tělo i o duši. Masáž lávovými kameny i čínská, o klouby pečující Dornova metoda, flower reiki, automatická kresba, moxování, léčení svíčkami tělovými, čakrovými, dokonce i andělskými. To je výčet praktik, kterými nejčastěji vyhání z těl svých klientů bolesti i nemoci.

  Že si s energiemi rozumí, ukázala ještě před samotným povídáním pro Lidovky.cz. Když už pózovala k domluvenému snímku, zkoprnělý fotograf nechápavě a neúspěšně mačkal spoušť svého přístroje. „Už zase? To je tady normální,“ pousmála se dáma, jež oslavila před týdnem padesáté narozeniny. Poprosila přítomné duchy o chvilkovou přízeň, fotoaparát vmžiku naskočil a výsledek můžete zřít v galerii níže.

  V PŘÍRODĚ je Helena Fuchsová často a ráda, bydlí v dřevostavbě poblíž Senohrab u Prahy.

  Už při škole chtěla být pošťačkou, a to se jí splnilo. V postarším kolektivu patřila k nejoblíbenějším. „Řidiči chtěli jezdit se mnou, protože jsem běhala rychle do schodů a už v poledne jsme měli padla. Ostatní sloužili až třeba do tří,“ vzpomíná na léta v rodném Táboře, kde si vysloužila přezdívku nejrychlejší pošťačka. 

  Pořádně začala běhat až v Praze po pádu režimu, první profesionální smlouvu dokonce získala až v 29 letech na Rudé hvězdě (dnešní Olymp). Poprvé mohla naplno trénovat, roky dřiny se projevily záhy. Hned za rok získala se štafetou na Halovém mistrovství Evropy v Barceloně stříbrné medaile.

  Úspěšná kariéra se mohla rozjet. Celkem to Fuchsová dotáhla k šesti medailím na atletických šampionátech i senzačnímu úspěchu na olympijských hrách.

  ŠAMPIONI PO LETECH

  Pravidelný týdenní seriál Lidovky.cz přináší příběhy sportovních hvězd let minulých o tom, jak je těžké se srovnat s koncem kariéry a najít nové místo, smysl a uplatnění v „civilním“ životě.

  V příštím dílu se podíváme, jaký je osud judisty Petra Jákla staršího.

  Všechny dosavadní díly naleznete ZDE.

  Jenže právě za páté místo ve finále pod pěti kruhy v Sydney na přelomu tisíciletí tvrdě zaplatila. „V květnu jsem z tuňáka na Kanárských ostrovech onemocněla mononukleózou a žloutenkou. Doktor mi řekl, že musím okamžitě skončit. Jenže v září byla olympiáda, na kterou jsem se připravovala celou kariéru.“ 

  Po každém závodě byla k smrti vyčerpaná, tak s trenérem vymysleli šílený plán. Specialistka na 400 metrů se měla narychlo přeorientovat na dvojnásobnou trať. „Protože běžci na 800 metrů měli během her alespoň den volna, čtvrtkaři závodili čtyři dny po sobě, to bych nedala.“ Risk vyšel, bylo z toho páté místo, ani s odstupem ne zcela doceněné. Následky hazardu se zdravím ale cítí na organismu dodnes.

  Nejtěžší zkouška přišla po ukončení kariéry před dalšími hrami v Athénách. Fuchsová tušila možný průšvih, tak začala s předstihem studovat školy. Kdyby nevyšla další vysněná profese ve sportovním managementu, posbírala si i masérské diplomy. 

  START. Helena Fuchsová mezi svými masérskými lůžky.
  TADY ČARUJE. Helena Fuchsová ve své terapeutické masérně.

  Ovšem na ministerstvu vnitra, pod nějž její tehdejší oddíl spadal, dostala jen roli uklízečky. Do toho jí odebrali byt. „Investovala jsem do vybavení drtivou většinu z vydělaných peněz. Všichni zaměstnanci vnitra v přidělených bytech zůstávali, nebo si je maximálně odkoupili,“ říká s hořkostí. 

  Byla na dně. Stal se z ní poloviční bezdomovec, žila jen z třítisícové podpory. Kvůli permanentnímu stresu promeškala vhodnou dobu k těhotenství. „Třeba jsme jedli týden jenom brambory, abychom mohli odvézt syna mého druhého a nynějšího manžela na trénink.“

  Pak se ale začalo vše obracet. Hokejová Sparta jí dala šanci jako kondiční trenérce, strávila několik úspěšných let ve Slavii. Poslední hokejová zkušenost je čerstvá – na domácím MS se její léčivé ruce staraly o rozhodčí.

  Už čtvrtý rok podniká na sebe a diář má nabitý od rána často do noci. Našla své místo v masírování a tréninku, profesích, kterým se prý vždy chtěla vyhnout. „Jenže nikdy neříkej...“ polkne rozzářeně.

  Zdroj:http://sport.lidovky.cz/sampioni-po-letech-helena-fuchsova-je-maserka-fny-/ostatni-sporty.aspx?c=A150610_213546_ln-sport-ostatni_makr

  CarollinumBotanicusZlaté ručičkyVertigoSaminaAteliér ImpalaSTYLEnew.czRestaurace Historie Atletika t‡bor Diplomatick‡ akademie fitoneacademy jeunesse uchuranu atp martin vojacek fajnviktoria skola treneru