• Titulní strana
 • Biografie
 • Týdeník
 • Služby
 • Galerie
 • Partneři
 • E-shop
 • Objednejte se
 • Kontakty
 • Kyselé prostředí v organismu

  « zpět

  Jak udržet kyselé a zásadité látky v těle v rovnováze

  POKUD NEJSI PŘIPRAVEN ZMĚNIT SVŮJ ŽIVOT NENÍ TI POMOCI  ------HYPPOKRATES

  Kyselozásaditá rovnováha ve stravě

  Je to s podivem jak málo lidí si uvědomuje , že převážnou část překyselení těla vyvolává špatná strava.To se rýká jak situace zažívacího traktu  a krevního oběhu , tak i lymfatických žláz  tkání a jednotlivých buněk. Také imunitní systém, z velké části závislý na funkci střev, je tím vyčerpáván, až nakonec nedokáže vykonávat svoji úlohu  a selže. Měli bychom si uvědomit, že se neživíme tím co jíme, ale co z toho udělá naše trávení. Mohla bych Vám vypsat všechny kyselotvorné a zásadotvorné potraviny, ale je toho mnoho a raději se zmíním o dalších důležitých všcech.

  VÝZNAM NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH MINERÁLNÍCH LÁTEK

  U minerálů a stopových prvků se jedná o anorganické elementy, které samy o sobě sice nedodávají žádnou energii, ale rozhodující měeou se podílejí na všech důležitých pochodech lidského těla. Protože je tělo samo nevytváří , musí se tyto látky denně přidávat do konzumovaných poživatin a to ve více než dostatěčné míře., neboť jsou neustále vylučovány potem, močí a stolicí.

  Zde uvádím seznam minerálních a stopových prvků , které jsou považovány za esenciální a tudíž životně důležité.

  DRASLÍK, FOSFOR, HOŘČÍK, CHLOR,  SODÍK, VÁPNÍK ---FLUOR, CHROM,, JOD KOBALT, KŘEMÍK, MANGAN, MĚ´D, MOLYBDEN, OLOVO, SELEN, ZINEK ŽELEZO

  DNESKA UVEDU PRVNÍ A TO DRASLÍK

  Ve spojitosti se sodíkem řídí draaslík vnitřní prostředí našeho těla, přičemž sodík je zodpovědný za zadržování  a uskladňování vody a draslík se stará o řádné vylučování.  Navíc ještě nabíjí svalstvo a zajišťuje jeho pružnost a vytrvalost.  Je nepostradatelný i při santéze bílkovin!!!!!  JEHO ZHODNOCENÍ VŠAK  SILNĚ OMEZUJE PŘÍLIŠ VYSOKÁ SPOTŘEBA KUCHYŃSKÉ SOLI.

  Při jeho nedostatku v těle  dochází k hromadění vody , tvoření edému, ryclé únavě  již během malého zatížení., k takzvanému línému střevu  a narušení srdeční činnosti . omezení funkce močového měchýře  a k poklesu hladiny krevního cukru.

  Tak pro dnešek si myslím, že je tato zprávička vyčerpávající a další díl bude o hořčíku

  CarollinumBotanicusZlaté ručičkyVertigoSaminaAteliér ImpalaSTYLEnew.czRestaurace Historie Atletika t‡bor Diplomatick‡ akademie fitoneacademy jeunesse uchuranu atp martin vojacek fajnviktoria skola treneru