Helena Fuchsová, rozená Helena Dziurová (3. června 1965 v Táboře) je bývalá česká sportovkyně-atletka, běžkyně, která se nejvíce proslavila na tratích v běhu na 400 a 800 metrů. Závodila za PSK Olymp Praha.

30. Října 2018
TURNAJ MISTRYŇ 2018 SINGAPORE A FED CUP
Katka s Bárou se staly světovými jedničkami            ...

16. Října 2018
WUHAN A PEKING ZÁŘÍ ŘÍJEN - KATEŘINA SINIAKOVÁ
turnaj WUHAN a PEKING .--- 2 x 4. KOLO  S Katkou jsme byly na tomto turnaji ...

16. Října 2018
HESU KEMP SUŠICE

13. Září 2017
HESU KEMP
Sportovní kemp HESU podzim: 19. - 22. 10. 2017Čt, Říj 19, 201715:00  Ne, Říj ...

17. Července 2017
NĚCO MÁLO O MĚ NAPSALI
Helena FuchsováTOPICS:Helena Fuchsová; POSTED BY: ROSDAN NOVEMBER 3, 2015 ...

20. Května 2017
PAŘÍŽ MS V HOKEJI 2017/FOTKY
pár fotek z MS 2017 -neskutečný zážitek,  rozhodčí se stali mými přáteli , ...

3. Března 2017
VÝSTAVA V GALERII U ZLATÉHO KOHOUTA
VÝSTAVA GALERIE  U ZLATÉHO KOHOUTA 5.3. OD 17.00 2017 VYSTAVUJI ZDE 3 OBRAZY  ...

27. Ledna 2017
GAIA CERVIKEL
moje kamarádka je z Turecka, z Istanbulu a pravidelně navštěvuje na ...

20. Prosince 2016
HESU KEMP SUŠICE
   HESU KEMP V SUŠICI ŘÍJEN 2016     ...

14. Října 2016
POHÁDKA PRO EMU
 FILM  POHÁDKA PRO EMU A ZDE JE KLIP OD MICHALA HRŮZY     Michal ...

19. Června 2015
Jiří Novotný
Atletické tréninky s Helenou Fuchsovou 

2. Dubna 2015
Trénink Tadeáš Hejda
Trénink s tadeášem Hejdou   https://youtu.be/bQKyhA5-N78

26. Září 2014
DOVOLENÁ -OSTROV GOZO
DOVOLENÁ NA GOZU BYLA FANTASTICKÁ A ZDE JE PÁR INFORMACÍ O OSTROVĚ Gozo, ...

3. Července 2014
Triatlon ME Rakousko
http://www.youtube.com/watch?v=Aq_pQFzrcN4&feature=em-upload_owner   ...

26. Prosince 2012
Pachelbel Canon in D Major fantastic version, classical music ...
    Nádherná skladba pro Vás k poslechu. Tato skladbu mám moc ...

27. Února 2014
VÝŽIVA PODLE 5 PRVKŮ
PĚT ELEMENTŮ Energetický kruh života a prevence zdraví, podle tradiční čínské ...

14. Března 2013
ANALOGIE ANEB OBDOBY V ČÁSTECH TĚLA
ANALOGIE NEBOLI OBDOBY V ČÁSTECH TĚLA   ORGÁNY MAJÍ ANALOGICKÉ ...

17. Července 2012
Rozhovor do WHO IS WHO
Zde si m ůžete přečíst rozhovor  se mnou ve WHO IS WHO      ...

7. Sprna 2012
OH 2000 Sydney
 Takto vypadal můj běh na OH v Sydney-připravovala jsem se na 400 m a jelikož ...

24. Března 2012
Kyselé prostředí v organismu
« zpět Jak udržet kyselé a zásadité látky v těle v rovnováze POKUD NEJSI ...

24. Března 2012
Posturální a fázicky systém
vztah posturáiního a fázického systému Důsledky svalové nerovnováhy - kloubní ...

 • Titulní strana
 • Biografie
 • Týdeník
 • Služby
 • Galerie
 • Partneři
 • E-shop
 • Objednejte se
 • Kontakty
 • Cesta: HF » Týdeník » 2/2013 » «zpět

 • 3/2011
 • 4/2011
 • 10/2011
 • 3/2012
 • 12/2012
 • 12/13/2012
 • 2/2013
 • 3/2013
 • 4/2013
 • 5/2013
 • 6/2013
 • 7/2013
 • 1/1/2014
 • 3Ú2014
 • 4/2014
 • 5/2014
 • 6/2014
 • 2/2015
 • 3/2015
 • 4/2015
 • 5/2015
 • 3/2016
 • 1/2017
 • MINERÁLNÍ A STOPOVÉ PRVKY A ZAJÍMAVOSTI O NICH

  CHROM - JE KOVOVÝ MIKROPRVEK, JENŽ JE V POTRAVINÁCH PŘÍTOMEN JEN V NEPATRNÉM MNOŽSTVÍ, VELMI DŮLEŽITOU ROLI HRAJE PŘEDEVŠÍM PŘI LÁTKOVÉ VÝMĚNĚ CUKRU. BEZ CHROMU JE NARUŠENO PROSTŘEDÍ INZULÍNU. CHROM VYTVÁŘÍ ZÁSADITÉ LÁTKY A UMOŽŇUJE USAZOVÁNÍ GLUKOZY V BUŇKÁCH.

   

  JOD- PATŘÍ K ZÁKLADNÍM, TUDÍŽ NEPOSTARDATELNÝM STOPOVÝM PRVKŮM, NEBOŤ BEZ JODU PŘESTANE SPRÁVNÉ FUNGOVAT ŠTÍTNÁ ŽLÁZA. POKUD JÍTE PRAVIDELNĚ RYBY , MĚLA BY BÝT VAŠE S POTŘEBA  JODU ZAJIŠTĚNA V OPAČNÉM PŘÍPADĚ NUTNĚ KONZUMUJEME JODOVANOU SŮL. PŘI NEDOSTATKU JODU, PRACUJE ORGANISMUS SOTVA NA POLOVINU. POKUD JSTE NEUSTÁLE UNAVENI , BEZ PODNĚTŮ SNADNO VYCHLÁDÁTE A BEZ ZVLÁŠTNÍHO DŮVODU PŘIBÝVÁTE NA VÁZE, PAK PŘÍČINOU MŮŽE BÝT PRÁVĚ NEDOSTATEK JODU.

   

  MANGAN - JE NEPOSTARDATELNÝ NEJEN PRO ZDRAVÉ A VÝKONNÉ SVALSTVO, ALE I KVŮLI BÍLKOVINNÉ SYNTÉZE  A LÁTKOVÉ VÝMĚNĚ TUKŮ A UHLOVODANŮ. TENTO STOPOVÝ PRVEK BĚŽNĚ PŘIJÍMÁME PŘEDEVŠÍM V LISTOVÉ ZELENINĚ, CELOZRNNÝCH OBILNINÁCH, LUŠTĚNINÁCH, ČERVENÉ ŘEPĚ A OŘECHŮ. POKUD JÍTE ČASTO MASO A UZENINY, POTŘEBUJETE OBZVLÁŠŤ HODNĚ MANGANU  A MĚLI BYSTE HO DODÁVAT  TĚLU V POTRAVINOVÝCH DOPLŇCÍCH.

   

  MĚĎ - PODÍLÍ SE NA STAVBĚ ENZYMŮ A BRZDÍ ZAČÍNAJÍCÍ ZÁNĚTY V TĚLE. AVŠAK NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE PŘEDEVŠÍM PRO PŘEMĚNU ŽELEZA V HEMOGLOBIN. KREVNÍ BARVIVO, NEZBYTNÉ KVŮLI PŘENOSU KYSELIN. POKUD JÍTE ČASTO LISTOVOU ZELENIUNU PRAVDĚPODOBNĚ TÍM BUDE POKRYTA VAŠE DENNÍ SPOTŘEBA MĚDI. TRPÍTE-LI VŠAK NA ČASTÉ ZÁNĚTY NEBO VÁS TRÁPÍ POLYARTRITIDA, MĚLI BYSTE UVAŽOVAT O ZVÝŠENÉ SPOTŘEBĚ MĚDI. 

   

  MOLYBDEN - DŮLEŽITOU SOUČÁSTÍ LÁTKOVÉ VÝMĚNY PURINU JE STOPOVÝ PRVEK MOLYBDEN, JENŽ NAPOMÍHÁ ZABRÁNIT KLOUBNÍM POTÍŽÍM  A DNĚ. MOLYBDEN TAKÉ NAJDEME V LISTOVÉ ZELENINĚ, VÝROBCÍCH Z CELOZRNNÉ MOUOKY A V LUŠTĚNINÁCH.

   

  SELEN - OPTIMÁLNÍ PRŮBĚH MNOHA TĚLESNÝCH FUNKCÍ JE ZÁVISLÝ NA SELENU. TEN ZABRAŇUJE ONEMOCNĚNÍ SRDCE ČI KREVNÍHO OBĚHU, RAKOVINĚ I PŘEDČASNÉMU STÁRNUTÍ. SELEN JE ANTIOXIDAČNÍ MIKROŽIVINA, OBSAŽENÁ V SEMENECH A KLÍČCÍCH.  

   

  SÍRA - V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NENÍ JEN ŠKODLIVÁ, ALE ZÁROVEŇ I NEPOSTARDATELNÁ PRO TVORBĚ DŮLEŽITÝCH VITAMÍNŮ JAKO THIAMIN NEBO BIOTIN, KTERÉ BY BEZ NÍ NEMOHLY BÝT SYNTETIZOVÁNY. BIOLOGICKY POUŽITELNÁ JE OBSAŽENA V CIBULI, APŽITCE, PÓRKU, PIVNÍM DROŽDÍ 

   

  ZINEK - JE VELMI DŮLEŽITÝ PRO NESČETNÉ TĚLESNÉ FUNKCE A HRAJE ZVLÁŠTNÍ ROLI  PŘI CHOROBNÝCH ZMĚNÁCH KŮŽE, PORUCHÁCH FUNKCE LEDVIN A JATER, STEJNĚ JAKO PŘI OSLABENÉM IMUNITNÍM SYSTÉMU. ZÁLEŽÍ PŘEDEVŠÍM NA BIOLOGICKÉ POUŽITELNOSTI JAK DALECE JE POKRYTA JEHO SPOTŘEBA. BĚŽNÝMI DODAVATELI ZINKU JSOU RYBY , MASO VEJCE, V NEJKONCENTROVANĚJŠÍ PODOBĚ JEJ NALEZNEME V ÚSTŘICÍCH. JE VELMI DŮLEŽITÝ PRO RŮST BUNĚK, PŘI BÍLKOVINNÉ SYNTÉZE A ZHODNOCENÍ VITAMÍNU a. BĚHEM RAKOVINY JE MNOHONÁSOBNĚ VÍC VYLUČOVÁN, MUSÍ SE PROTO B DOSTATEČNÉ MÍŘE DOPLŇOVAT. 

   

  ŽELEZO - TĚLO DOSPĚLÉHO ČLOVĚKA OBSAHUJE ASI 4 G ŽELEZA , JEŽ Z VELKÉ ČÁSTI SLOUŽÍ TVORBĚ ČERVENÝCH KRVINEK A PŘITOM MÁ KLÍČOVOU FUNKCI PŘI TRANSPORTU KYSELIN. KROMĚ TOHO SE VYUŽÍVÁ PŘI KAŽDÉ PŘEMĚNĚ ENERGIE V BUNĚČNÉM TĚLE. ZTRÁTY ŽELEZA SE DAJÍ JEN S OBTÍŽEMI NAHRADIT, JEN S OBTÍŽEMI NAHRADIT, JELIKOŽ JE NEDOSTATEČNĚ BIOLOGICKY POUŽITELNÉ.

  VELKÉ MNOŽSTVÍ TOHOTO HODNOTNÉHO PRVKU SE ZTTRÁCÍ PŘEDEVŠÍM BĚHEM MENSTRUACE, NENÍ TEDY DIVU ŽE PRÁVĚ ŽENY ČASTO TRPÍ JEHO NEDOSTATKEM.

  KOJÍCÍ ŽENY A SPORTOVCI HO POTŘEBUJÍ VÍC. POKUD MÁ TĚLO K DISPOZICI DOSTATEK VITAMÍNU C ZŘETELNĚ SE ZLEPŠÍ VOLNÁ POUŽITELNOST ŽELEZA.  ŽELEZO TAKÉ TVOŘÍ AKTIVNÍ SOUČÁST ENZYMŮ. JEHO NEDOSTATEK SE PROJEVUJE SNÍŽENOU VÝKONNOSTÍ, NEKLIDEM A BOLESTMI HLAVY. 

   

  MINERÁLNÍ LÁTKY 

   

  U STOPOVÝCH PRVKŮ A MINERÁLNÍCH LÁTEK SE JEDNÁ O ANORGANICKÉ ELEMENTY, KTERÉ SAMY O SOBĚ SICE NEDODÁVAJÍ ŽÁDNOU ENERGII,ALE ROZHODUJÍCÍ MĚROU SE PODÍLEJÍ NA VŠECH DŮLEŽITÝCH POCHODECH LIDSKÉHO TĚLA. PROTOŽE JE TĚLO SAMO NEVYTVÁŘÍ MUSÍ SE TYTO LÁTKY DENNĚ PŘIDÁVAT KE KONZUMOVANÝM POŽIVATINÁM, A TO VE VÍCE NEŽ DOSTATEČNÉ MÍŘE, NEBOŤ JSOU NEUSTÁLE VYLUČOVÁNY POTEM, MOČÍ A STOLICÍ. 

   

  DRASLÍK -  VE SPOJITOSTI SE SODÍKEM ŘÍDÍ DRASLÍK VODNÍ PROSTŘEDÍ NAŠEHO TĚLA, PŘIČEMŽ SODÍK JE ZODPOVĚDNÝ ZA ZADRŽOVÁNÍ A USKLADŇOVÁNÍ VODY A DRASLÍK SE STARÁ O ŘÁDNÉ VYLUČOVÁNÍ. NAVÍC JEŠTĚ NABÍJÍ SVALSTVO ENERGIÍ A ZAJIŠ´TUJE  JEHO  PRUŽNOST A VYTRVALOST. JE NEPOSTRADATELNÝ PŘI SYNTÉZE BÍLKOVIN. JEHO ZNEHODNOCENÍ VŠAK SILNĚ OMEZUJE PŘÍLIŠ VYSOKÁ SPOTŘEBA KUCHYŇSKÉ SOLI. KROMĚ STARŠÍCH LIDÍ, KTEŘÍ PŘEVÁŽNĚ TRPÍ VĚTŠINOU SKRYTÝM NEDOSTATKEM DRASLÍKU V TĚLE, JSOU TO I SPORTOVCI A MILOVNÍCI SAUNY, JIMŽ  CHYBÍ , JELIKOŽ PRÁVĚ POTOEM SE VYLUČUJE VELKÉ MNOŽSTVÍ DRASLÍKU. PŘI JEHO NEDOSTATKU DOCHÁZÍ K HROMADĚNÍ VODY V TĚLE , TVOŘENÍ EDÉMŮ, RYCHLÉ ÚNAVĚ JIŽ BĚHEM MALÉHO ZATÍŽENÍ  K TAKZVANÉMU LÍNÉMU STŘEVU A NARUŠENÍ SRDEČNÍ ČINNOSTI A OMEZENÍ FUNKCE MOČOVÉHO MĚCHÝŘE A K POKLESU HLADINY KREVNÍHO CUKRU. 

  ABYCHOM SE DOBŘE CÍTILI POTŘEBUJEME HO OKOLO 3 G DENNĚ A SPOTOVI AŽ 6 GRAMŮ. 

   

  HOŘČÍK - JE DŮLEŽITÝ PRO UDRŽENÍ SRDEČNÍHO RYTMU A NAPOMÁHÁ PŘI NÁCHYLNOSTI  KE STRESU .JAKO SPOUŠTĚCÍ LÁTKA JE ZCELA NEPOSTRADATELNÝ PRO TÉMĚŘ 300 AKTIVNÍCH ENZYMŮ LÁTKOVÉ VÝMĚNY, PODÍLEJÍCÍCH SE NA BÍLKOVINNÉ SYNTÉZE A DŮLEŽITÝCH  PŘI TVORBĚ OBRANNÝCH TĚLÍSEK IMUNITNÍHO SYSTÉMU. 

   

  VÁPNÍK -  VE VAŠEM TĚLE SE NALÉZÁ KOLEM 1 AŽ 1,5 KG VÁPNÍKU. ASI 95-98 % Z JEHO CELKOVÉHO OBSAHU JE VÁZÁNO V KOSTERNÍM SYSTÉMU A ZAJIŠŤUJE POTŘEBNOU PEVNOST A PRUŽNOST KOSTÍ. NEPOSTARDATELNÝ JE TAKÉ PRO FUNKCI NERVŮ A SVALSTVA, K NIMIŽ PATŘÍ I SRDEČNÍ SVAL. NEDOSTATEK VÁPNÍKU VEDE K NERVOZNÍMU NAPĚTÍ, POTÍŽÍM PŘI USÍNÁNÍ I SPÁNKU, ZTRÁCÍ SE PŘIROZENÁ VESELOST A VYROVNANOST. DOCHÁZÍ -LI ZTRÁTOU K ODVÁPNĚNÉ KOSTRY A TÍM I ZVÝŠENÉMU RIZIKU LÁMÁNÍ KOSTÍ. VZNIKÁ NAPĚTÍ A KŘEČE VE SVALECH, ÚNAVA. TĚLO SE PŘEKYSELUJE. NEJVÁŽNĚJŠÍM NÁSLEDKEM CHYBĚJÍCÍHO VÁPNÍKU V ORGANISMU JE OSTEOPOROZA, JIŽ MŮŽE DOPROVÁZET VELMI BOLESTIVÉ ZHROUCENÍ OBRATLŮ. 

  VÁPNÍK PATŘÍ MEZI STAVEBNÍ PRVKY TĚLA. TEN KDO PIJE  KÁVU , KOUŘÍ  JÍ HODNĚ MASA , NEBO PRÁVĚ UŽÍVÁ ANTIBIOTIKA ČI KORTIZON POTŘEBUJE OBZVLÁŠT MNOHO VÁPNÍKU. DODATEČNÝ PŘÍSUN IZOLOVANÉHO KALCIA NIJAK NEPROSPĚJE, JELIKOŽ VÁPNÍK MŮŽE BÝT OPTIMÁLNĚ VYUŽIT POUZE VE SPOJITOSTI S FOSFOREM A HOŘČÍKEM. 

  CarollinumBotanicusZlaté ručičkyVertigoSaminaAteliér ImpalaSTYLEnew.czRestaurace Historie Atletika t‡bor Diplomatick‡ akademie fitoneacademy jeunesse uchuranu atp martin vojacek fajnviktoria skola treneru