Helena Fuchsová, rozená Helena Dziurová (3. června 1965 v Táboře) je bývalá česká sportovkyně-atletka, běžkyně, která se nejvíce proslavila na tratích v běhu na 400 a 800 metrů. Závodila za PSK Olymp Praha.

13. Září 2017
HESU KEMP
Sportovní kemp HESU podzim: 19. - 22. 10. 2017Čt, Říj 19, 201715:00  Ne, Říj ...

17. Července 2017
NĚCO MÁLO O MĚ NAPSALI
Helena FuchsováTOPICS:Helena Fuchsová; POSTED BY: ROSDAN NOVEMBER 3, 2015 ...

20. Května 2017
PAŘÍŽ MS V HOKEJI 2017/FOTKY
pár fotek z MS 2017 -neskutečný zážitek,  rozhodčí se stali mými přáteli , ...

3. Března 2017
VÝSTAVA V GALERII U ZLATÉHO KOHOUTA
VÝSTAVA GALERIE  U ZLATÉHO KOHOUTA 5.3. OD 17.00 2017 VYSTAVUJI ZDE 3 OBRAZY  ...

27. Ledna 2017
GAIA CERVIKEL
moje kamarádka je z Turecka, z Istanbulu a pravidelně navštěvuje na ...

20. Prosince 2016
HESU KEMP SUŠICE
   HESU KEMP V SUŠICI ŘÍJEN 2016     ...

14. Října 2016
POHÁDKA PRO EMU
 FILM  POHÁDKA PRO EMU A ZDE JE KLIP OD MICHALA HRŮZY     Michal ...

7. Dubna 2016
HOST DO DOMU
„Práce pošťačky mě bavila,“ říká olympionička Helena Fuchsová. „Být na vzduchu ...

3. Února 2016
BASKETBALOVÉ NADĚJE
 Opět pro vás máme foto pozdravy z Kempu basketbalových nadějí. Tentokrát pro ...

15. Října 2015
ČTI DOMA WWW.CTIDOMA.CZ
Sport mi dal vůli vstát a pokračovat, když jsem padla na hubu,“ rozhovor s ...

19. Června 2015
Jiří Novotný
Atletické tréninky s Helenou Fuchsovou 

2. Dubna 2015
Trénink Tadeáš Hejda
Trénink s tadeášem Hejdou   https://youtu.be/bQKyhA5-N78

26. Září 2014
DOVOLENÁ -OSTROV GOZO
DOVOLENÁ NA GOZU BYLA FANTASTICKÁ A ZDE JE PÁR INFORMACÍ O OSTROVĚ Gozo, ...

3. Července 2014
Triatlon ME Rakousko
http://www.youtube.com/watch?v=Aq_pQFzrcN4&feature=em-upload_owner   ...

26. Prosince 2012
Pachelbel Canon in D Major fantastic version, classical music ...
    Nádherná skladba pro Vás k poslechu. Tato skladbu mám moc ...

27. Února 2014
VÝŽIVA PODLE 5 PRVKŮ
PĚT ELEMENTŮ Energetický kruh života a prevence zdraví, podle tradiční čínské ...

8. Října 2013
HRUDNÍ A BEDERNÍ PÁTEŘ A SOUVISLOSTI S BOLESTMI
HRUDNÍ PÁTEŘ A SOUVISLOSTI BOLESTÍ   Obratel TH 1 -- bolesti brnění v ...

25. Září 2013
KRČNÍ PÁTEŘ
  KAŽDÝ DEN ZDE NAPÍŠI SOUVISLOTI NEMOCÍ U KRČNÍ , HRUDNÍ A BEDERNÍ PÁTEŘE    ...

30. Března 2013
GAIA -HOME DESIGN
MĚLA JSEM TU ČEST POMOCI JEDNÉ ZAJÍMAVÉ ŽENĚ, KTERÁ JE ZNÁMÁ JAKO HOME ...

14. Března 2013
ANALOGIE ANEB OBDOBY V ČÁSTECH TĚLA
ANALOGIE NEBOLI OBDOBY V ČÁSTECH TĚLA   ORGÁNY MAJÍ ANALOGICKÉ ...

24. Března 2012
Kyselé prostředí v organismu
« zpět Jak udržet kyselé a zásadité látky v těle v rovnováze POKUD NEJSI ...

24. Března 2012
Posturální a fázicky systém
vztah posturáiního a fázického systému Důsledky svalové nerovnováhy - kloubní ...

 • Titulní strana
 • Biografie
 • Týdeník
 • Služby
 • Galerie
 • Partneři
 • E-shop
 • Objednejte se
 • Kontakty
 • Cesta: HF » Týdeník » 2/2013 » «zpět

 • 3/2011
 • 4/2011
 • 10/2011
 • 3/2012
 • 12/2012
 • 12/13/2012
 • 2/2013
 • 3/2013
 • 4/2013
 • 5/2013
 • 6/2013
 • 7/2013
 • 1/1/2014
 • 3Ú2014
 • 4/2014
 • 5/2014
 • 6/2014
 • 2/2015
 • 3/2015
 • 4/2015
 • 5/2015
 • 3/2016
 • 1/2017
 • MINERÁLNÍ A STOPOVÉ PRVKY A ZAJÍMAVOSTI O NICH

  CHROM - JE KOVOVÝ MIKROPRVEK, JENŽ JE V POTRAVINÁCH PŘÍTOMEN JEN V NEPATRNÉM MNOŽSTVÍ, VELMI DŮLEŽITOU ROLI HRAJE PŘEDEVŠÍM PŘI LÁTKOVÉ VÝMĚNĚ CUKRU. BEZ CHROMU JE NARUŠENO PROSTŘEDÍ INZULÍNU. CHROM VYTVÁŘÍ ZÁSADITÉ LÁTKY A UMOŽŇUJE USAZOVÁNÍ GLUKOZY V BUŇKÁCH.

   

  JOD- PATŘÍ K ZÁKLADNÍM, TUDÍŽ NEPOSTARDATELNÝM STOPOVÝM PRVKŮM, NEBOŤ BEZ JODU PŘESTANE SPRÁVNÉ FUNGOVAT ŠTÍTNÁ ŽLÁZA. POKUD JÍTE PRAVIDELNĚ RYBY , MĚLA BY BÝT VAŠE S POTŘEBA  JODU ZAJIŠTĚNA V OPAČNÉM PŘÍPADĚ NUTNĚ KONZUMUJEME JODOVANOU SŮL. PŘI NEDOSTATKU JODU, PRACUJE ORGANISMUS SOTVA NA POLOVINU. POKUD JSTE NEUSTÁLE UNAVENI , BEZ PODNĚTŮ SNADNO VYCHLÁDÁTE A BEZ ZVLÁŠTNÍHO DŮVODU PŘIBÝVÁTE NA VÁZE, PAK PŘÍČINOU MŮŽE BÝT PRÁVĚ NEDOSTATEK JODU.

   

  MANGAN - JE NEPOSTARDATELNÝ NEJEN PRO ZDRAVÉ A VÝKONNÉ SVALSTVO, ALE I KVŮLI BÍLKOVINNÉ SYNTÉZE  A LÁTKOVÉ VÝMĚNĚ TUKŮ A UHLOVODANŮ. TENTO STOPOVÝ PRVEK BĚŽNĚ PŘIJÍMÁME PŘEDEVŠÍM V LISTOVÉ ZELENINĚ, CELOZRNNÝCH OBILNINÁCH, LUŠTĚNINÁCH, ČERVENÉ ŘEPĚ A OŘECHŮ. POKUD JÍTE ČASTO MASO A UZENINY, POTŘEBUJETE OBZVLÁŠŤ HODNĚ MANGANU  A MĚLI BYSTE HO DODÁVAT  TĚLU V POTRAVINOVÝCH DOPLŇCÍCH.

   

  MĚĎ - PODÍLÍ SE NA STAVBĚ ENZYMŮ A BRZDÍ ZAČÍNAJÍCÍ ZÁNĚTY V TĚLE. AVŠAK NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE PŘEDEVŠÍM PRO PŘEMĚNU ŽELEZA V HEMOGLOBIN. KREVNÍ BARVIVO, NEZBYTNÉ KVŮLI PŘENOSU KYSELIN. POKUD JÍTE ČASTO LISTOVOU ZELENIUNU PRAVDĚPODOBNĚ TÍM BUDE POKRYTA VAŠE DENNÍ SPOTŘEBA MĚDI. TRPÍTE-LI VŠAK NA ČASTÉ ZÁNĚTY NEBO VÁS TRÁPÍ POLYARTRITIDA, MĚLI BYSTE UVAŽOVAT O ZVÝŠENÉ SPOTŘEBĚ MĚDI. 

   

  MOLYBDEN - DŮLEŽITOU SOUČÁSTÍ LÁTKOVÉ VÝMĚNY PURINU JE STOPOVÝ PRVEK MOLYBDEN, JENŽ NAPOMÍHÁ ZABRÁNIT KLOUBNÍM POTÍŽÍM  A DNĚ. MOLYBDEN TAKÉ NAJDEME V LISTOVÉ ZELENINĚ, VÝROBCÍCH Z CELOZRNNÉ MOUOKY A V LUŠTĚNINÁCH.

   

  SELEN - OPTIMÁLNÍ PRŮBĚH MNOHA TĚLESNÝCH FUNKCÍ JE ZÁVISLÝ NA SELENU. TEN ZABRAŇUJE ONEMOCNĚNÍ SRDCE ČI KREVNÍHO OBĚHU, RAKOVINĚ I PŘEDČASNÉMU STÁRNUTÍ. SELEN JE ANTIOXIDAČNÍ MIKROŽIVINA, OBSAŽENÁ V SEMENECH A KLÍČCÍCH.  

   

  SÍRA - V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NENÍ JEN ŠKODLIVÁ, ALE ZÁROVEŇ I NEPOSTARDATELNÁ PRO TVORBĚ DŮLEŽITÝCH VITAMÍNŮ JAKO THIAMIN NEBO BIOTIN, KTERÉ BY BEZ NÍ NEMOHLY BÝT SYNTETIZOVÁNY. BIOLOGICKY POUŽITELNÁ JE OBSAŽENA V CIBULI, APŽITCE, PÓRKU, PIVNÍM DROŽDÍ 

   

  ZINEK - JE VELMI DŮLEŽITÝ PRO NESČETNÉ TĚLESNÉ FUNKCE A HRAJE ZVLÁŠTNÍ ROLI  PŘI CHOROBNÝCH ZMĚNÁCH KŮŽE, PORUCHÁCH FUNKCE LEDVIN A JATER, STEJNĚ JAKO PŘI OSLABENÉM IMUNITNÍM SYSTÉMU. ZÁLEŽÍ PŘEDEVŠÍM NA BIOLOGICKÉ POUŽITELNOSTI JAK DALECE JE POKRYTA JEHO SPOTŘEBA. BĚŽNÝMI DODAVATELI ZINKU JSOU RYBY , MASO VEJCE, V NEJKONCENTROVANĚJŠÍ PODOBĚ JEJ NALEZNEME V ÚSTŘICÍCH. JE VELMI DŮLEŽITÝ PRO RŮST BUNĚK, PŘI BÍLKOVINNÉ SYNTÉZE A ZHODNOCENÍ VITAMÍNU a. BĚHEM RAKOVINY JE MNOHONÁSOBNĚ VÍC VYLUČOVÁN, MUSÍ SE PROTO B DOSTATEČNÉ MÍŘE DOPLŇOVAT. 

   

  ŽELEZO - TĚLO DOSPĚLÉHO ČLOVĚKA OBSAHUJE ASI 4 G ŽELEZA , JEŽ Z VELKÉ ČÁSTI SLOUŽÍ TVORBĚ ČERVENÝCH KRVINEK A PŘITOM MÁ KLÍČOVOU FUNKCI PŘI TRANSPORTU KYSELIN. KROMĚ TOHO SE VYUŽÍVÁ PŘI KAŽDÉ PŘEMĚNĚ ENERGIE V BUNĚČNÉM TĚLE. ZTRÁTY ŽELEZA SE DAJÍ JEN S OBTÍŽEMI NAHRADIT, JEN S OBTÍŽEMI NAHRADIT, JELIKOŽ JE NEDOSTATEČNĚ BIOLOGICKY POUŽITELNÉ.

  VELKÉ MNOŽSTVÍ TOHOTO HODNOTNÉHO PRVKU SE ZTTRÁCÍ PŘEDEVŠÍM BĚHEM MENSTRUACE, NENÍ TEDY DIVU ŽE PRÁVĚ ŽENY ČASTO TRPÍ JEHO NEDOSTATKEM.

  KOJÍCÍ ŽENY A SPORTOVCI HO POTŘEBUJÍ VÍC. POKUD MÁ TĚLO K DISPOZICI DOSTATEK VITAMÍNU C ZŘETELNĚ SE ZLEPŠÍ VOLNÁ POUŽITELNOST ŽELEZA.  ŽELEZO TAKÉ TVOŘÍ AKTIVNÍ SOUČÁST ENZYMŮ. JEHO NEDOSTATEK SE PROJEVUJE SNÍŽENOU VÝKONNOSTÍ, NEKLIDEM A BOLESTMI HLAVY. 

   

  MINERÁLNÍ LÁTKY 

   

  U STOPOVÝCH PRVKŮ A MINERÁLNÍCH LÁTEK SE JEDNÁ O ANORGANICKÉ ELEMENTY, KTERÉ SAMY O SOBĚ SICE NEDODÁVAJÍ ŽÁDNOU ENERGII,ALE ROZHODUJÍCÍ MĚROU SE PODÍLEJÍ NA VŠECH DŮLEŽITÝCH POCHODECH LIDSKÉHO TĚLA. PROTOŽE JE TĚLO SAMO NEVYTVÁŘÍ MUSÍ SE TYTO LÁTKY DENNĚ PŘIDÁVAT KE KONZUMOVANÝM POŽIVATINÁM, A TO VE VÍCE NEŽ DOSTATEČNÉ MÍŘE, NEBOŤ JSOU NEUSTÁLE VYLUČOVÁNY POTEM, MOČÍ A STOLICÍ. 

   

  DRASLÍK -  VE SPOJITOSTI SE SODÍKEM ŘÍDÍ DRASLÍK VODNÍ PROSTŘEDÍ NAŠEHO TĚLA, PŘIČEMŽ SODÍK JE ZODPOVĚDNÝ ZA ZADRŽOVÁNÍ A USKLADŇOVÁNÍ VODY A DRASLÍK SE STARÁ O ŘÁDNÉ VYLUČOVÁNÍ. NAVÍC JEŠTĚ NABÍJÍ SVALSTVO ENERGIÍ A ZAJIŠ´TUJE  JEHO  PRUŽNOST A VYTRVALOST. JE NEPOSTRADATELNÝ PŘI SYNTÉZE BÍLKOVIN. JEHO ZNEHODNOCENÍ VŠAK SILNĚ OMEZUJE PŘÍLIŠ VYSOKÁ SPOTŘEBA KUCHYŇSKÉ SOLI. KROMĚ STARŠÍCH LIDÍ, KTEŘÍ PŘEVÁŽNĚ TRPÍ VĚTŠINOU SKRYTÝM NEDOSTATKEM DRASLÍKU V TĚLE, JSOU TO I SPORTOVCI A MILOVNÍCI SAUNY, JIMŽ  CHYBÍ , JELIKOŽ PRÁVĚ POTOEM SE VYLUČUJE VELKÉ MNOŽSTVÍ DRASLÍKU. PŘI JEHO NEDOSTATKU DOCHÁZÍ K HROMADĚNÍ VODY V TĚLE , TVOŘENÍ EDÉMŮ, RYCHLÉ ÚNAVĚ JIŽ BĚHEM MALÉHO ZATÍŽENÍ  K TAKZVANÉMU LÍNÉMU STŘEVU A NARUŠENÍ SRDEČNÍ ČINNOSTI A OMEZENÍ FUNKCE MOČOVÉHO MĚCHÝŘE A K POKLESU HLADINY KREVNÍHO CUKRU. 

  ABYCHOM SE DOBŘE CÍTILI POTŘEBUJEME HO OKOLO 3 G DENNĚ A SPOTOVI AŽ 6 GRAMŮ. 

   

  HOŘČÍK - JE DŮLEŽITÝ PRO UDRŽENÍ SRDEČNÍHO RYTMU A NAPOMÁHÁ PŘI NÁCHYLNOSTI  KE STRESU .JAKO SPOUŠTĚCÍ LÁTKA JE ZCELA NEPOSTRADATELNÝ PRO TÉMĚŘ 300 AKTIVNÍCH ENZYMŮ LÁTKOVÉ VÝMĚNY, PODÍLEJÍCÍCH SE NA BÍLKOVINNÉ SYNTÉZE A DŮLEŽITÝCH  PŘI TVORBĚ OBRANNÝCH TĚLÍSEK IMUNITNÍHO SYSTÉMU. 

   

  VÁPNÍK -  VE VAŠEM TĚLE SE NALÉZÁ KOLEM 1 AŽ 1,5 KG VÁPNÍKU. ASI 95-98 % Z JEHO CELKOVÉHO OBSAHU JE VÁZÁNO V KOSTERNÍM SYSTÉMU A ZAJIŠŤUJE POTŘEBNOU PEVNOST A PRUŽNOST KOSTÍ. NEPOSTARDATELNÝ JE TAKÉ PRO FUNKCI NERVŮ A SVALSTVA, K NIMIŽ PATŘÍ I SRDEČNÍ SVAL. NEDOSTATEK VÁPNÍKU VEDE K NERVOZNÍMU NAPĚTÍ, POTÍŽÍM PŘI USÍNÁNÍ I SPÁNKU, ZTRÁCÍ SE PŘIROZENÁ VESELOST A VYROVNANOST. DOCHÁZÍ -LI ZTRÁTOU K ODVÁPNĚNÉ KOSTRY A TÍM I ZVÝŠENÉMU RIZIKU LÁMÁNÍ KOSTÍ. VZNIKÁ NAPĚTÍ A KŘEČE VE SVALECH, ÚNAVA. TĚLO SE PŘEKYSELUJE. NEJVÁŽNĚJŠÍM NÁSLEDKEM CHYBĚJÍCÍHO VÁPNÍKU V ORGANISMU JE OSTEOPOROZA, JIŽ MŮŽE DOPROVÁZET VELMI BOLESTIVÉ ZHROUCENÍ OBRATLŮ. 

  VÁPNÍK PATŘÍ MEZI STAVEBNÍ PRVKY TĚLA. TEN KDO PIJE  KÁVU , KOUŘÍ  JÍ HODNĚ MASA , NEBO PRÁVĚ UŽÍVÁ ANTIBIOTIKA ČI KORTIZON POTŘEBUJE OBZVLÁŠT MNOHO VÁPNÍKU. DODATEČNÝ PŘÍSUN IZOLOVANÉHO KALCIA NIJAK NEPROSPĚJE, JELIKOŽ VÁPNÍK MŮŽE BÝT OPTIMÁLNĚ VYUŽIT POUZE VE SPOJITOSTI S FOSFOREM A HOŘČÍKEM. 

  CarollinumBotanicusZlaté ručičkyVertigoSaminaAteliér ImpalaSTYLEnew.czRestaurace Historie Atletika t‡bor Diplomatick‡ akademie fitoneacademy jeunesse uchuranu atp martin vojacek fajnviktoria skola treneru